Webové stránky procházejí změnami, vše je v tuto chvíli funkční, ale těšte se na nový vzhled :-). Váš tým STEFANY

Vyzkoušíte si základy našeho tradičního rodinného řemesla

Individuální prohlídka
brusičské a zlatnické dílny

Broušení a leštění
českého achátu

Drobný dárek
a lehké občerstvení

CHCI NA WORKSHOP

Exkluzivní zážitek pro vás i vaše známé

1 vstup
950 Kč

KOUPIT    →

Rodinné vstupné
1850 Kč

KOUPIT    →

Pro páry
2350 Kč

KOUPIT    →

Jak probíhá workshop

zlatník
 1. Historie broušení a sběru polodrahokamů
  Po přivítání vás krátce seznámíme s historií broušení polodrahokamů v Čechách. Výklad doplníme o ukázku vzácného minerálů z naleziště, odkud pochází kameny, jimiž nechal císař Karel VI. vyzdobit kaple, ve kterých byly a jsou dodnes uloženy korunovační klenoty. Prohlédnete si i naši soukromou sbírku českých achátů z kozákovské žíly. Pro děti máme připravenou hru na poznávání kamenů a zkamenělin.
 2. Prohlídka brusičské dílny
  Provedeme vás naší brusičskou dílnou, kde se seznámíte s postupem řezání, broušení a leštění českých achátů.
 3. Vyzkoušíte si broušení a leštění
  Pro návštěvníky brusičské dílny máme speciálně upravenou leštičku, která má snížené otáčky, aby bylo leštění kamenů bezpečné, jak pro dospělé, tak i pro děti. Celým procesem vás povedeme, tak abyste si dokonale opracovali český achát, který si na památku odnesete domů.
 4. Prohlídka zlatnické dílny
  Ve zlatnické dílně vás seznámíme s tradiční rukodělnou zlatnickou výrobou. Prohlédnete neopracované drahé kovy. Ukážeme vám i fazetové přírodní kameny a vysvětlíme vám různé techniky a možnosti jejich zasazování. V dílně uvidíte  zlatnický laser, díky kterému je náš pan zlatník schopný vytvářet šperky originálním způsobem.
 5. Posezení a předání dárků
  Na závěr exkurze vás pozveme na malé občerstvení přímo do prostor naší vzorkovny, kde si můžete prohlédnout i zakoupit vystavené šperky. Můžete si též vybrat surový kámen, ze kterého vám vyrobíme šperk na zakázku dle vašich představ. Mezitím vám zabalíme do dárkového sáčku vyleštěný český achát, ke kterému přidáme certifikát o lokalitě nálezu. Jako dárek obdržíte poukaz na 10% slevu na nákup šperků Stefany a kamínek pro štěstí si vyberete sami.

CHCI NA WORKSHOP

Štěpánka & Adéla Kurfiřtovi

Těšíme se na vás

Přírodní kameny nás lákají od nepaměti. Touha člověka zažít neopakovatelný pocit, kdy zem vydá svá tajemství a vy můžete být u toho. Stát u zrodu, kdy poprvé uchopíte kámen a on se pod vašima rukama promění ve skvost. To vám rádi, alespoň na chvilku dopřejeme u nás v dílně. Pojďte s námi na cestu za tajemstvím polodrahokamů.

Už i Karel IV. posílal své tovaryše a brusiče kamenů k nám do Českého ráje na bájnou horu Kozákov, aby pro něj hledali poklady země. My v této tradici pokračujeme a rádi se o ni s vámi podělíme. Vezměte své blízké a děti, ať se přiučí řemeslu, které má v naší zemi takovou tradici. Vezměte své partnery a pojďte s nimi zažít společné chvilky při práci jímž výsledkem bude pevný kámen - symbol vaší lásky.

Podívejte se do dílny, kde lidé opravdu milují svoji práci. Podívejte se do kraje, kde se po staletí rodí krása. Podívejte se do kraje, kde řeka Jizera navléká svá krásná zákoutí na pomyslnou nit svého koryta, jako zdejší brusiči a skláři navlékají své korálky. Štěpánka & Adéla Kurfiřtovi