Dvouhodinový workshop ve šperkařské dílně – pro rodinu s dětmi

Dvouhodinový workshop ve šperkařské dílně – pro rodinu s dětmi

1 850 

Přijďte na workshop do naší dílny, kde vás a vaše dítě naučíme leštit a brousit kameny a provedeme historií minerálů. V ceně poukazu je ukázka a drahých kovů a komentovaná prohlídka zlatnické a brusičské dílny, kde si vaše dítě vyleští polovinu pecky českého achátu a od nás získá certifikát malého leštiče. Občerstvení zajištěno. Parkování zdarma přímo u naší provozovny.

 

Skladem

Katalogové číslo: 200005726 Kategorie:

Popis

 Jak probíhá workshop:

1) Historie broušení a sběru polodrahokamů
Na začátku vám samozřejmě hned nabídneme drobné občerstvení a rovnou vám povíme o historii broušení polodrahokamů v Českých zemích. Výklad doplníme o ukázku vzácných minerálů z naleziště, odkud pochází kameny, jimiž nechal císař Karel VI. vyzdobit kaple, ve kterých byly a jsou dodnes uloženy korunovační klenoty. Prohlédnete si i naši soukromou sbírku českých achátů z kozákovské žíly a pro děti máme připravenou naučnou hru s poznáváním přírodních kamenů.

2) Prohlídka brusičské dílny
Provedeme vás naší brusičskou dílnou, kde brousíme kameny, ze kterých následně vyrábíme originální šperky.

3) Zkouška z broušení a leštění
Nemusíte mít strach, nikdo nikoho zkoušet nebude, ale budete si moc vybrat jeden z našich českých achátů a rovnou nechat své dítě achát vyleštit. Pro exkurze máme speciálně upravenou leštičku, která má snížené otáčky, aby bylo leštění bezpečné i pro děti i dospělé. Zároveň vás povedeme, abyste si dokonale opracovali kámen, který si následně včetně certifikátu o úspěšném absolvování leštění kamenů odnesete domů jako památku.

4) Prohlídka zlatnické dílny
Ve zlatnické dílně vás seznámíme s tradiční rukodělnou zlatnickou výrobou. V dílně si prohlédnete neopracované drahé kovy i profesionálně vybroušené přírodní kameny, na kterých vám ukážeme techniku zasazování do šperků. V dílně také máme zlatnický laser, díky kterému je náš zlatník schopný vytvářet šperky s originálními vzory.

5) Posezení a předání dárků
Na závěr exkurze vás čeká občerstvení přímo v prostorách naší vzorkovny, kde si můžete prohlédnout naše ručně vyráběné šperky. Mezitím vám zabalíme do dárkového sáčku vyleštěný kamínek, ke kterému přidáme certifikát s názvem lokality původu. Abyste od nás neodešli s prázdnou a vzpomínali na exkurzi v tom nejlepším, kromě kamínku dostanete i poukaz na 10% slevu při nákupu našich šperků.

 

Abychom připravili pro vaše děti co nejzábavnější program, dejte nám, prosím, předem vědět věk dítěte. Děkujeme

Platnost poukazu je 120 dní od provedení nákupu. V případě dotazu nás kontaktujte.

 

Spolupráce