Náš příběh

Tisíce šperků ve stoleté rodinné tradici

Rodinná tradice

Každý šperk z naší dílny je jedinečný a skrývá za sebou vlastní příběh. Ať už jde o samotné místo, odkud kámen pochází či jeho konkrétní zpracování. Na vyprávění toho máme spousty a rádi se s vámi o naše zážitky i zkušenosti podělíme.

Začalo to mezi světovými válkami, výrobou skleněných korálků, které moji prarodiče exportovali přes jablonecké vývozní domy do celého světa. Cestu od skleněné bižuterie k přírodním kamenům vyšlapal můj tatínek a já se k němu v roce 1992 přidala. Od té doby uběhlo mnoho let, šperky zpočátku s velmi jednoduchým zasazením se dnes staly doslova designovými skvosty a zdobí ženy po celém světě, nechybí mezi nimi ani princezna, nebo první dáma České republiky.

Tisíce šperků ve stoleté rodinné tradici

První zmínky se v rodinné kronice objevují v roce 1925, kdy šlo o výrobu skleněných ozdob a bižuterie. Na šikovnost svých rodičů navázal můj tatínek, Manfred Lindner. V sedmdesátých letech minulého století, se naučil sbírat a po té brousit české acháty, později i jiné kameny. Od toho byl jen krůček k výrobě šperků. Zpočátku velmi jednoduchých, ale s přibývajícími zkušenostmi nalézal nové způsoby uchycení. Položil tak základy naší novodobé rodinné firmy.

Od roku 1992 jsem začala tvořit vlastní návrhy šperků, objevovala další nové druhy kamenů a s nimi se pouštěla do stále odvážnějších designů. V roce 2014 se ke mně připojila dcera Adéla, vyučená zlatnice. Od té doby jsme naše řemeslo posunuli až k branám Wessexu, kdy náš šperk nosí princezna Sophie, Její královská Výsost, hraběnka z Wessexu, GCVO, ale i bývalá první dáma České republiky Lívia Klausová.

Díky ruční výrobě šperků, se kterou začali naši cestu mezi světovými válkami prarodiče Stefany a Otto Lindnerovi, dokážeme nabídnout šperk pro každou příležitost. Ať už jde o náhrdelník pro naši první, bývalou sólistku Anglického národního baletu v Londýně Dariu Klimentovou nebo korunku pro vítězku soutěže Miss Aerobik 2017.

Řemeslo, cit k umění a přírodě které nám průběžně předával můj tatínek a na památku jeho maminky, mojí babičky, vznikla naše značka Stefany, ve které spojujeme naši lásku ke kamenům se znalostí jejich významu a moderním stylem osazení.

Každý šperk z naší dílny je jedinečný a skrývá za sebou vlastní příběh. Ať už jde o samotné místo, odkud kámen pochází či jeho konkrétní zpracování. Na vyprávění toho máme spousty a rádi se s vámi o naše zážitky, znalosti i zkušenosti podělíme.

V naší dílně jste vždy vítaným hostem, protože právě vy nám pomáháte doplnit část příběhu našich šperků.

Spolupráce