Dvouhodinový workshop ve šperkařské dílně – pro páry

Dvouhodinový workshop ve šperkařské dílně – pro páry

2 350 

Přijďte na workshop do naší dílny, kde vás naučíme leštit a brousit kameny a provedeme historií minerálů a polodrahokamů. V ceně poukazu je ukázka drahých kovů a komentovaná prohlídka zlatnické a brusičské dílny, kde si společně vyleštíte polovinu pecky českého achátu.

Občerstvení zajištěno včetně dárku v podobě lahve vína HORT a poukazu na kosmetické služby New Face v hodnotě 500 Kč.

Parkování zdarma přímo u naší provozovny.

Skladem

Katalogové číslo: 200005729 Kategorie:

Popis

 

 Jak probíhá workshop:

1) Historie broušení a sběru polodrahokamů
Na začátku vám samozřejmě hned nabídneme drobné občerstvení a rovnou vám povíme o historii broušení polodrahokamů v Českých zemích. Výklad doplníme o ukázku vzácných minerálů z naleziště, odkud pochází kameny, jimiž nechal císař Karel VI. vyzdobit kaple, ve kterých byly a jsou dodnes uloženy korunovační klenoty. Prohlédnete si i naši soukromou sbírku českých achátů z kozákovské žíly.

2) Prohlídka brusičské dílny
Provedeme vás naší brusičskou dílnou, kde brousíme kameny, ze kterých následně vyrábíme originální šperky.

3) Zkouška z broušení a leštění
Nemusíte mít strach, nikdo vás zkoušet nebude, ale budete si moc vybrat jeden z našich českých achátů a rovnou jej vyleštit. Pro exkurze máme speciálně upravenou leštičku, která má snížené otáčky, aby bylo leštění bezpečné i pro děti i dospělé. Zároveň vás povedeme, abyste si dokonale opracovali kámen, který si následně odnesete domů jako památku.

4) Prohlídka zlatnické dílny
Ve zlatnické dílně vás seznámíme s tradiční rukodělnou zlatnickou výrobou. V dílně si prohlédnete neopracované drahé kovy i profesionálně vybroušené přírodní kameny, na kterých vám ukážem techniku zasazování do šperků. V dílně také máme zlatnický laser, díky kterému je náš zlatník schopný vytvářet šperky s originálními vzory.

5) Posezení a předání dárků
Na závěr exkurze vás čeká občerstvení přímo v prostorách naší vzorkovny, kde si můžete prohlédnout naše ručně vyráběné šperky a vyzkoušet některé slavnostní nebo svatební kolekce šperků. Mezitím vám zabalíme do dárkového sáčku vyleštěný kamínek, ke kterému přidáme certifikát s názvem lokality původu. Abyste od nás neodešli s prázdnou a vzpomínali na exkurzi v tom nejlepším, kromě kamínku dostanete i poukaz na 10% slevu při nákupu našich šperků. Kromě kuponu od nás dostanete také láhev vína HORT a dárkový poukaz na kosmetické služby New Face v hodnotě 500 Kč.

Platnost poukazu je 120 dní od provedení nákupu. V případě dotazu nás kontaktujte.

Spolupráce