Workshop pro páry

Workshop pro páry

I v brusírně kamenů můžete zažít adrenalin. Vyberete achátovou pecku, ale dopředu vám nikdo neřekne, jaká v ní bude kresba a zda vůbec nějaká bude. Potvrdí vám to každý sběratel českých achátů, že doslova jásá, a to hned třikrát. Poprvé, když najde achátovou pecku, podruhé, když ji rozřízne a uvidí co je uvnitř, potřetí, když se dílo podaří a on drží v ruce vybroušený a vyleštěný achát. Chcete to zažít? Přijeďte do brusírny Stefany a my vám takový zážitek dopřejeme. Český achát, který si sami vybrousíte a vyleštíte (jen s rozříznutím vám pomůžeme), si odnesete domů. Bude symbolikou vašeho vztahu. Kámen je pevný a krásný, přesně jako váš vztah.

Jak probíhá workshop pro páry

1) Historie broušení a sběru kamenů

Po přivítání vás krátce seznámíme s historií brusičství v našem kraji a prohlédnete si sbírku českých achátů. Povíme si i něco málo o vzniku achátových nalezišť a prozradíme vám, kde se některé z nich nacházejí. Před námi bude hodně práce, tak se přesuneme rovnou do brusičské dílny.

2) Řezání, broušení a leštění

V dílně na vás bude čekat několik nerozpůlených achátových pecek. Vy si jednu z nich vyberete, bude to opravdu los. Z bezpečné vzdálenosti sledujete proces řezání. Budete první, kdo uvidí co v sobě achát ukrývá za překvapení. Nejprve začnete broušením – 4 různé zrnitosti brusiva – všemi musí kámen projít, aby byl připraven na fázi leštění. Čeká vás celkem dlouhý proces a to dvakrát – obě půlky achátové pecky. Mezi jednotlivými fázemi bude dostatek času, povídat si o všem co vás bude kolem kamenů zajímat. Přidáme i nějakou tu historku ze života sběratelů. Už se těšíme na vaše nadšení až budete mít v rukou krásný český achát, spojený se vzpomínkou, jak jste si jej sami opracovali.

3) Ve zlatnické dílně

V ceně poukazu máte i krátkou prohlídku zlatnické dílny. Tam putují kameny z brusírny přímo na stůl našeho pana zlatníka. Sami uvidíte co se s nimi dál děje. Podívat se můžete i jak vypadá neopracované zlato a jak funguje zlatnický laser.

4) Občerstvení a posezení v naší vzorkovně

U kávy či jiného nápoje a malého občerstvení si můžete prohlédnout naši kolekci šperků. Pokud vás nějaký z nich zaujme, můžete ihned uplatnit dárkový poukaz na 10% slevu na nákup, nebo si jej schovat na pozdější návštěvu, třeba našeho e-shopu. Mezi tím vám zabalíme váš achát do dárkových sáčků, přibalíme kamínek pro štěstí a budeme rádi, když nám do knihy návštěv napíšete, jak se vám u nás líbilo. Na cestu vám popřejeme hodně zdaru a věříme, že si od nás odnesete spousty zážitků, informací a zkušeností.

Na povídání i ukazování toho máme spousty, záleží na vás, kdy se k nám rozjedete a co si z naší nabídky vyberete. Už nyní se na vás těšíme.

Pro zamilované, pro páry a nejen pro ně
Individuální přístup pro 2 osoby – průvodce se věnuje se pouze vám
Doba workshopu je cca 2 až 3 hodiny

Cena workshopu pro páry je 2000 Kč

 

Koupit Workshop pro páry

Poznejte historii vzácných kamenů

a nakoukněte do výroby originálních šperků

Ukážeme vám naše tradiční řemeslo

Přijďte na exkurzi do naší dílny

Prohlídka zlatnické dílny

Ve zlatnické dílně vás seznámíme s tradiční rukodělnou zlatnickou výrobou

Prohlídka brusičské dílny

Ze zlatnické dílny zamíříme společně do prostoru brusírny

Posezení a předání dárků

Čeká vás malé posezení u kávy, nebo čaje v prostorách naší vzorkovny, kde vám zodpovíme případné dotazy

Spolupráce