Workshop pro jednu osobu

Workshop pro jednu osobu

Chcete někoho potěšit netradičním dárkem, nebo vy sami máte rádi přírodní kameny. Přijeďte do naší brusičské dílny Stefany. Přijďte na workshop, kde si vyzkoušíte broušení a leštění českého achátu, ten si odnesete na památku domů. Přitom vás seznámíme s historií brusičství v Čechách, prohlédnete si sbírku polodrahokamů a fosilních zkamenělin. Ve zlatnické dílně se podíváte na neopracované drahé kovy. V ceně poukazu máte zajištěno malé občerstvení. Po celou dobu se věnujeme pouze vám.
Přijeďte k nám do brusičské dílny Stefany a my vám takový zážitek dopřejeme.

Jak probíhá workshop pro 1 osobu

1) Historie broušení a sběru kamenů

Po přivítání vám povíme něco málo o historii broušení polodrahokamů v Českých zemích. Prohlédnete si naši soukromou sbírku českých achátů z kozákovské žíly. Výklad doplníme o ukázku vzácných minerálů z naleziště, odkud pochází kameny, jimiž nechal císař Karel VI. vyzdobit kaple, ve kterých byly a jsou dodnes uloženy korunovační klenoty.

2) Broušení a leštění

Po krátkém seznámení s provozem brusičské dílny si vyberete polovinu pecky českého achátu a pod odborným dohledem se pustíte do práce. Nejprve broušení a po něm leštění vám zabere podstatnou část času, ale výsledek stojí za to. Odnesete si z dílny Stefany vlastnoručně opracovaný achát a spoustu zajímavých a užitečných informací o našem brusičském řemesle.

3) Prohlídka zlatnické dílny

V ceně poukazu máte i prohlídku zlatnické dílny, zde vás seznámíme s tradiční rukodělnou výrobou. Prohlédnete si neopracované drahé kovy a uvidíte zkoušku určování jejich pravosti. Upozorníme vás na rozdíly mezi přírodními a syntetickými kameny. Povíme si o možnostech zasazení různých kamenů do šperků pomocí moderní technologie, laseru. Pokud vám zbydou síly, vytvoříte si pomocí drátku a kleštiček svůj malý šperk.

4) Občerstvení a posezení v naší vzorkovně

Závěrem vás čeká občerstvení přímo v prostorách naší vzorkovny, zde si můžete prohlédnout, a i nakoupit naše ručně vyráběné šperky. S jejich výrobou jste se právě seznámili. Mezitím vám zabalíme do dárkového sáčku váš vyleštěný český achát, ke kterému přidáme certifikát s názvem lokality nálezu. S prázdnou od nás neodejdete, kromě malého kamínku pro štěstí dostanete i poukaz na 10% slevu při nákupu našich šperků, kterou můžete uplatnit ihned, nebo později, například při nákupu přes e-shop. Věříme, že si to v dílně Stefany užijete a odnesete si kromě českého achátu také plno zážitků a zkušeností.

Na povídání i ukazování toho máme spousty, záleží na vás, kdy se k nám rozjedete a co si z naší nabídky vyberete. Už nyní se na vás těšíme.

V ceně Workshopu je možný doprovod další 1 osoby. Průvodce se bude věnovat pouze vám. Doba workshopu je cca 1 až 2 hodiny

Cena workshopu pro jednu osobu je 950 Kč

 

Koupit Workshop pro jednu osobu

Poznejte historii vzácných kamenů

a nakoukněte do výroby originálních šperků

Ukážeme vám naše tradiční řemeslo

Přijďte na exkurzi do naší dílny

Prohlídka zlatnické dílny

Ve zlatnické dílně vás seznámíme s tradiční rukodělnou zlatnickou výrobou

Prohlídka brusičské dílny

Ze zlatnické dílny zamíříme společně do prostoru brusírny

Posezení a předání dárků

Čeká vás malé posezení u kávy, nebo čaje v prostorách naší vzorkovny, kde vám zodpovíme případné dotazy

Spolupráce