Workshop pro rodinu s dětmi

Workshop pro rodinu s dětmi

Každý z nás se alespoň jednou v životě setkal přírodní kameny. Patříte mezi ty, co by se o nich rádi dověděli něco víc a chtěli s nimi seznámit i své děti. Přijďte celá rodina na workshop do naší dílny Stefany, kde vás a vaše děti s broušením a leštěním českých achátů seznámíme, ba co víc, vy si je spolu s dětmi opracujete a odnesete domů a k tomu získáte Vysvědčení pro šikovné brusiče od našeho skřítka Stefana. Děti se naučí rozpoznat několik základních kamenů a fosilních zkamenělin. Při tom si povíme něco o tom, jak vznikly a kde se dají hledat.

Jak probíhá workshop v brusičské dílně – pro rodinu s dětmi

1) Jak poznáme českký achát

Na začátku vás přivítáme u nás ve Bzí. Povíme si něco málo o historii sběru českých achátů Kozákově. Ukážeme si, jak se tu takový achát vyskytl, a hlavně jak se pozná, když není rozříznut. Povíme si i o ostatních nalezištích v okolí Českého ráje. Prohlédnete si i naši soukromou sbírku českých achátů z kozákovské žíly. Děti seznámíme se skřítkem Stefanem, který je bude doprovázet po našich dílnách a bude je učit poznávat jednotlivé kameny.

2) Se skřítkem Stefanem to zvládneme

Společně se přesuneme do brusičské dílny. Vyberete si některý z připravených achátů a ten budeme společně brousit a leštit. Pro návštěvy máme speciálně upravenou leštičku, která má snížené otáčky, aby byla práce bezpečná i pro děti. Během vašeho leštění budeme mít dostatek času, povídat si i ukázat další kameny a postupy při jejich zpracování a zodpovědět vaše zvídavé dotazy. Aby se nikdo nenudil, může zatím další dítě trénovat broušení kamenů na replice historického brusu, ten pohání vlastní silou, nebo si vymalovat skřítka Stefana.

3) Kdo je zlatník a jak se pozná zlato

Ve zlatnické dílně vás seznámíme s tradiční rukodělnou výrobou a prohlédnete si některé formy zlata, ze kterých se vyrábí šperky. Pokud vám po leštění zbudou síly, zkusíte si vyrobit malý šperk pomocí drátku a kleštiček.

4) Po práci svačina a dárky

Po práci vás čeká občerstvení přímo v prostorách naší vzorkovny. Maminky si mohou prohlédnout naše ručně vyráběné šperky. Mezitím vám zabalíme do dárkového sáčku vyleštěný český achát, ke kterému přidáme certifikát s názvem lokality nálezu. S prázdnou od nás neodejdete, a kromě vzpomínek a nových zkušeností si děti odnesou Vysvědčení šikovného brusiče a drobný dárek od skřítka Stefana, dospělí dostanou malý kamínek pro štěstí a poukaz na 10% slevu při nákupu našich šperků.

Připravíme pro vaše děti co nejzábavnější program, dejte nám, prosím, předem vědět věk dítěte. K leštičce pouštíme děti od 6 let.Na povídání i ukazování toho máme spousty, záleží na vás, kdy se k nám rozjedete a co si z naší nabídky vyberete. Už nyní se na vás těšíme.
Pro 2 dospělé a 2 až 3 děti
Individuální přístup – průvodce se věnuje se pouze vaší skupině
Doba workshopu je cca 2 až 2,5 hodiny

Cena workshopu pro rodinu s dětmi je 1850 Kč

Koupit Workshop pro rodinu s dětmi

Poznejte historii vzácných kamenů

a nakoukněte do výroby originálních šperků

Ukážeme vám naše tradiční řemeslo

Přijďte na exkurzi do naší dílny

Prohlídka zlatnické dílny

Ve zlatnické dílně vás seznámíme s tradiční rukodělnou zlatnickou výrobou

Prohlídka brusičské dílny

Ze zlatnické dílny zamíříme společně do prostoru brusírny

Posezení a předání dárků

Čeká vás malé posezení u kávy, nebo čaje v prostorách naší vzorkovny, kde vám zodpovíme případné dotazy

Spolupráce