Poznejte české polodrahokamy a vyleštěte si vlastní achát

Drahé kameny a šperky nás provádí celý život. V každé volné chvíli se snažíme objevit něco nového, co bychom vám mohli nabídnout. A tak jsme přišli na to, že vás můžeme pozvat do naší dílny, a ukázat vám, jak vyrábíme naše rodinné klenoty.
Připravili jsme pro vás netradiční workshop, na kterém vás nejprve provedeme historií brusičství polodrahokamů v Českých zemích. Abychom pouze nemluvili, ale odvezli jste si opravdový zážitek, ukážeme vám vzácné minerály z významného historického naleziště, odkud pochází kameny, kterými nechal císař Karel VI. vyzdobit kaple a v nichž jsou dodnes uloženy korunovační klenoty. Kromě toho uvidíte i sbírku českých achátů z kozákovské žíly.

Originální brusičská a zlatnická dílna

Ve chvíli, kdy jsme vás provedli historií, se přesouváme do současnosti. Konkrétně naší brusičské dílny, kde si vyberete achátovou pecku (po předchozí domluvě si můžete přinést i vlastní kameny), ze které si za naší pomoci vyleštíte vlastní kámen. Nemusíte mít strach, leštička jsme speciálně upravili, aby jí dokázal obsloužit každý, a odnesl si tak i věcný dar.
Při leštění pro vás máme připravené příběhy o zajímavých nálezech minerálů a spoustu praktických tipů, jak využít v domácnosti přírodní kameny. Z brusičské dílny se společně přesuneme do zlatnické dílny, kde poznáte tradiční rukodělnou zlatnickou výrobou.

Občerstvení a nadělování dárků

Po práci legraci. Nebo alespoň příjemné posezení, kdy se z dílny přesuneme do vzorkovny, kde si můžete prohlédnout a vyzkoušet naše prstýnky, řetízky, náušnice, náramky a další šperky. Zatímco si budete prohlížet klenoty, zabalíme vám do dárkové krabičky acháty, které jste si v dílně vyleštili.
Ještě než se rozloučíme, dáme vám několik dárků. Máme pro vás láhev vychlazeného vína Hort, dárkový poukaz na kosmetické služby New Face v hodnotě 500 Kč a samozřejmě i slevu 10 % na naše šperky.

Spolupráce