Flag_of_Britain.svg

PÉČE O ŠPERKY ZNAČKY STEFANY®

Záleží nám na tom, aby Váš šperk zůstal krásný a sloužil Vám co nejdéle.

Vážené zákaznice a zákazníci.

   Mám pro vás několik užitečných rad a vysvětlení, proč to tak máte dělat.

Šperk Stefany je vyroben kombinací přírodního kamene a kovu.

   KÁMEN je tvrdý, ale zároveň křehký materiál, proto při manipulaci s ním buďte opatrní, hlavně proti NÁRAZŮM. Já si osobně šperky oblékám před zrcadlem u šatní skříně nad měkkým kobercem, ten mi již několikrát zachránil kámen před rozbitím.

   Na kovovou část šperku je nanesena vrstva RHODIA ( více o Rhodiu ), ta je v mikronové vrstvě a udává šperku jeho konečnou barvu. Žádný kov na světě, ať je bižuterní, nebo pravý, NEMÁ RÁD ve své blízkosti CHEMII. Jak je obecně známo, naše současná hygienická a dekorativní kosmetika je jí bohužel stále plná a ubírá kovům, ale i kamenům jejích krásu.

Jdu se sprchovat, jdu uklízet, šperky odložím do šperkovnice, nebo do krabičky v koupelně.

   LIDSKÝ POT, to je také chemie. Někdo se potí méně, někdo více, záleží i na každodenních činnostech, sportu i odpočinku. V průběhu života se nám také mění jeho agresivita. Jsme – li po nějaké dlouhodobé chemické léčbě, může to být časem vidět i na špercích.

Před spánkem odložím šperky do šperkovnice. Já i kámen si od sebe v klidu odpočineme.

   

   Při sportu to platí i kvůli možnému mechanickému poškození jak kovu, kamenů, řetízků a obruček, předejdete i případným zraněním.

   Stane – li se, že i přes veškerou péči, šperk začne ZTRÁCET lesk, anebo kámen není již tak zářivý, pomůžete mu, když jej opláchnete ve vlažné vodě, osušíte měkkým hadříkem. Nejlépe se hodí ty na optiku, nebo tzv. švédské utěrky. Zbavíte povrch prachu a potu, jako, když myjete nádobí.

   Nepomůže – li ani to, OBRAŤTE SE NA NÁS.

   Šperky Stefany mají obnovitelný kovový povrch. My Vám jej vyčistíme, znovu galvanicky ošetříme, BUDE JAKO NOVÝ. 

PÉČE O KAMENY VE ŠPERCÍCH STEFANY

…aby vám přinášely radost po celý život…

   Svět je protkán nalezišti přírodních kamenů. Jedny jsou obyčejné, druhé kameny jsou zajímavé, další jsou vzácností, ale co mají všechny dohromady společné? Zaslouží si jako, vše na této planetě, naší ÚCTU A PÉČI.

   O tvrdosti kamenů jsme se učili již ve školách. Jinak se chováme ke kamenům měkkým a jinak k těm odolnějším.

Některé kameny ve špercích potřebuji speciální péči.

Zásada číslo jedna – prosím žádná chemie.

 

   U měkkých kamenů to platí dvojnásob. S takovými kameny se zásadně nekoupu a nepoužívám mýdla, krémy, parfémy a spreje. Připravím se, nalíčím, učešu a nalakuji si vlasy PŘEDEM a nakonec se obléknu a ozdobím se šperky. Ty mně doprovází, při náročném programu, mnohdy i celý den.

  Trojnásob to platí o perlách. Je to organická hmota. Velmi náchylná k mechanickému i chemickému poškození. Takový šperk vždy večer uložím do krabičky.

  Jednou za čas všechny šperky a kameny opláchnu ve vlahé vodě a osuším měkkým hadříkem. Smyji z nich běžný prach z ovzduší a pot, který se mastný. Ti kdo chtějí, mohou kameny čistit i energeticky, o tom je další kapitola.

PŘI SPRÁVNÉM A JEDNODUCHÉM OŠETŘOVÁNÍ, SE ZE SVÝCH ŠPERKŮ, TĚŠÍM UŽ BEZ MÁLA ČTVRT STOLETÍ A TOTÉŽ PŘEJI Z CELÉHO SRDCE I VÁM.

Štěpánka Kurfiřtová a tým STEFANY

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.