Webové stránky procházejí změnami, vše je v tuto chvíli funkční, ale těšte se na nový vzhled :-). Váš tým STEFANY

Poznejte české polodrahokamy a vyleštěte si vlastní achát

Drahé kameny a šperky nás provádí celý život. V každé volné chvíli se snažíme objevit něco nového, co bychom vám mohli nabídnout. A tak jsme přišli na to, že vás můžeme pozvat do naší dílny, a ukázat vám, jak vyrábíme naše rodinné klenoty.

Připravili jsme pro vás netradiční workshop, na kterém vás nejprve provedeme historií brusičství polodrahokamů v Českých zemích. Abychom pouze nemluvili, ale odvezli jste si opravdový zážitek, ukážeme vám vzácné minerály z významného historického naleziště, odkud pochází kameny, kterými nechal císař Karel VI. vyzdobit kaple a v nichž jsou dodnes uloženy korunovační klenoty. Kromě toho uvidíte i sbírku českých achátů z kozákovské žíly.

Originální brusičská a zlatnická dílna

Ve chvíli, kdy jsme vás provedli historií, se přesouváme do současnosti. Konkrétně naší brusičské dílny, kde si vyberete achátovou pecku (po předchozí domluvě si můžete přinést i vlastní kameny), ze které si za naší pomoci vyleštíte vlastní kámen. Nemusíte mít strach, leštička jsme speciálně upravili, aby jí dokázal obsloužit každý, a odnesl si tak i věcný dar.

Při leštění pro vás máme připravené příběhy o zajímavých nálezech minerálů a spoustu praktických tipů, jak využít v domácnosti přírodní kameny. Z brusičské dílny se společně přesuneme do zlatnické dílny, kde poznáte tradiční rukodělnou zlatnickou výrobou.

Občerstvení a nadělování dárků

Po práci legraci. Nebo alespoň příjemné posezení, kdy se z dílny přesuneme do vzorkovny, kde si můžete prohlédnout a vyzkoušet naše prstýnky, řetízky, náušnice, náramky a další šperky. Zatímco si budete prohlížet klenoty, zabalíme vám do dárkové krabičky acháty, které jste si v dílně vyleštili.

Ještě než se rozloučíme, dáme vám několik dárků. Máme pro vás láhev vychlazeného vína Hort, dárkový poukaz na kosmetické služby New Face v hodnotě 500 Kč a samozřejmě i slevu 10 % na naše šperky.

CHCI NA VÝLET DO DÍLNY

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení