Filozofie

Šperky STEFANY® jsou vyrobeny výhradně ruční technologii. Každý kámen je citlivě připraven a zasazen do kovového rámečku na pevno, tak aby nevypadl, ale zároven byl pohodlně nositelný. Svojí výjimečnost získavá šperk výběrem kamenů a designéři firmy STEFANY® jej posazují do neobvyklých elegantních rámečků.

Jak vzniká šperk STEFANY

Celý proces samotné výroby je souhra práce zkušených mistrů svého oboru, technického zázemí a v neposlední řadě letitých zkušeností. Než se šperk dostane na šíje žen, jeho cesta je velmi zdlouhavá.Vše začíná u citlivého oka designéra – ten musí objevit potenciál kamene – mít představu o jeho podobě, i tak je to někdy otázka týdnů, měsíců než uzraje ten správný nápad.

 

Na stůl pro samotné osazení se kámen dostane až z rukou brusiče. Ten musí zvážit rozsah zásahu, tak aby nedošlo k jeho poškození, aby byl příjemný na dotek a tvarově odpovídal potřebě samotné výroby. Pak již mistrovské ruce pomocí kovu, kovadliny a kladiva vytvarují celkový design šperku. Ne každý kámen je schopen tuto cestu zvládnout, povede-li se to, vznikne jedinečný šperk, který je možno po samotném dokončení považovat za neopakovatelný skvost.

0.000 items